Partnerské VŠ v Německu

Image
Naše spolupráce s TU Chemnitz trvá již řadu let a studenti GTM mohou využívat finančně podporované Schnupperwoche (tedy studijní pobyt na zkoušku), Tag der Mathematik, dny otevřených dveří a besedy v průběhu celého školního roku. Pro absolventy DSD škol nabízí TUC motivační stipendia BIDS. Z nabídky oborů od technických přes humanitní si může vybrat opravdu každý.

Fachchoschule der Wirtschaft FHDW Padeborn

FDHW nabízí pro žáky z České republiky, kteří zvládnou DSD II diplom, možnost nastoupit do tzv. Duales Studium, tj. kombinace studia a praxe v německé firmě. Studium je tak po celou dobu finančně podpořeno a nestojí studenty žádné peníze. Vysoká škola se nachází v Padebornu kousek od naší partnerské školy v Höxteru. Studenti GTM mohou využít nabídku Schnupperwoche, prohlídku v rámci výměnného pobytu, besedy a individuální konzulace při vážném zájmu o studium.

Brandenburgische Technische Universität Cottbus

B-TU nabízí převážně technické obory a obory zaměřené na AI. Tato univerzita je  poměrně flexibilní, vybere si tedy jistě každý: je možné studovat klasické programy, ale také populární Duales Studium spojené se mzdou a praxí v německé firmě. Pro studenty s certifikátem B1 (DSD I) nabízí roční kurz němčiny zdarma a na jeho základě a pak pokračování v některém z nabízených německých oborů. Studenti s úrovní C1 (DSD II) studují jako ostatní rodilí mluvčí. Pro studenty GTM nabízí také podporované Schnupperwoche, přednášky a konzultace pro zájemce.

Akce ve školním roce 2024/2025:
čekáme na konkrétní termíny

Na koho se můžeme spolehnout

MŠMT logo
ZfA logo
SN:LV Logo
Goethe Institut logo
DSZ logo
DEUKS-logo
PF UK
cambridge park - logo

Ten nejlepší start do života

Rodilí mluvčí, výjezdy do zahraničí, práce v týmu, projektová výuka.