Duke of Edinburgh's International Award

Program DofE na GTM

Hledáš nějakou výzvu, která se dá zvládnout? Chceš se zdokonalit v tom, co tě baví, a ještě k tomu získat certifikát, který se ti bude hodit pro budoucí studium i kariéru? Zkus DofE! Je pro každého ve věku od 14 do 24 let.

DofE je výzva, díky které se donutíš na sobě pravidelně pracovat. Zapoj se a vyber si dovednost, pohyb a dobrovolnictví, kterým se chceš hodinu týdně věnovat. Na závěr tě čeká dobrodružná expedice s kamarády.

Mezinárodní cena vévody z Edinburghu Česká republika (DofE) je vzdělávací program, který ve více než 130 zemích světa podporuje mladé lidi v dlouhodobém rozvoji. Usiluje o to, aby každý dostal šanci být #WorldReady, tedy připraven na výzvy moderního světa.

Co mi to přinese?

• zlepšíš se ve věcech, které tě baví
  • najdeš si čas na pomoc druhým
  • získáš outdoorové dovednosti
  • obdržíš mezinárodně uznávaný certifikát

V oblastech DofE si můžeš vybrat z velkého množství aktivit. Stanovíš si cíl, který tě bude motivovat a posune tě dál.

Vybereš si jednu ze 3 úrovní. To určí, jak dlouho se budeš programu věnovat.

Na expedici se vydáš v týmu a společně s kamarády strávíte několik dní v přírodě. Pomáhat vám bude zkušený dospělý vedoucí.

Za přímý vstup do bronzové úrovně zaplatíš 200 Kč, do stříbrné úrovně 400 Kč a do zlaté úrovně 600 Kč. Pokud jsi už splnil předchozí úroveň, poplatek za navazující úroveň se snižuje na 200 Kč. V případně postupu z bronzové úrovně na zlatou platíš poplatek 400 Kč. Nejvýše tedy zaplatíš 600 Kč za všechny úrovně.

Absolvováním získáš mezinárodní certifikát, který se ti bude hodit, když se budeš hlásit na univerzitu. Zaměstnavatelé po celém světě jej uznávají jako důkaz nabytých dovedností (schopnost spolupráce, komunikace a další) a ochoty udělat něco pro druhé. Kromě toho dostaneš odznak, který tě zařadí do celosvětové rodiny absolventů. DofE totiž funguje ve více než 130 zemích!

Svůj certifikát a odznak převezmeš na slavnostní ceremonii z rukou významných osobností.

Zapoj se do DofE!

Je to jednoduché a zabere ti to 2 minuty. Začít můžeš kdekoli a kdykoli.

Nejdřív se zaregistruj do aplikace a oslov toho, koho bys chtěl(a) jako vedoucí(ho). Vedoucí se s Tebou potom sejde a domluvíte se na podobě cílů, na které by ses chtěl(a) zaměřit. Níže posílám návod, jak se registrovat do aplikace.

Registrace probíhá na adrese https://www.onlinerecordbook.org/fo/ a postup je následující:
  • účastníci se registrují sami nebo můžeme registraci provést na společné schůzce
  • při registraci účastník zvolí zemi, "DofE místní centrum", město a svoji školu jako své místní centrum
  • účastníci (nebo jejich rodiče / zákonní zástupci) za registraci platí rovnou pomocí karty, je to intuitivní, pokud by bylo potřeba, tady je návod (s jedinou výjimkou – účastníci již nevyužívají platební bránu PayPal)
  • po dokončení vedoucí schválí nové registrace účastníků

Kdybys měla nějaké otázky nebo se třeba nedařila registrace, ozvi se vedoucí(mu).

Více informací najdete na webu programu: https://dofe.cz/

Propagační Video

Vedoucí na naší škole

Dorina Kareš

Na GTM učím hlavně němčinu. Je pro mě velmi důležité, abyste kromě formálního vzdělání získali i další dovednosti pro osobní rozvoj a kariéru. Proto jsem absolvovala základní výcvik. Nyní se těším, až budu účastníky na jejich expedicích doprovázet. Můj email je kares@gtmskola.cz nebo mě najdete v mé kanceláři na budově A.

Mgr. Michaela Teplá

Funguji na naší škole jako školní psycholožka a učím volitelný předmět Psychologie. S DofE jsem na GTM začala. Mám za sebou základní a expediční školení DofE. Dobrodružné cesty podnikám i ve svém volném čase, takže Vám budu zkušeným průvodcem a uvítám i kreativní nápady na expedice. Kontaktovat mě můžete na e-mailu tepla@gtmskola.cz nebo osobně ve škole v pondělí a ve středu v mém kabinetu na budově C.