Studenti Gymnázia Thomase Manna sbírají cenné zkušenosti

Ladislav LiškaNovinky

Gymnázium Thomase Manna na pražském Střížkově aktivně rozšiřuje svou mezinárodní spolupráci, a proto v rámci evropského vzdělávacího programu Erasmus + zrealizovalo mezinárodní projekt Ekologická gramotnost pro udržitelnou budoucnost, jehož hlavním tématem byla ekologie a odpovědnost za životní prostředí.

Ve spolupráci s partnerskými školami v Neumarktu / Bavorsko a ve Vídni žáci v rámci projektu rozvíjeli základní kompetence k dlouhodobě udržitelnému životu v naší společnosti.

Vzhledem k tomu, že gymnázium vzdělává žáky pro budoucnost, kterou dnes nikdo nemůže znát, vnímá škola zaměření na schopnost empaticky vnímat ekologické potřeby světa a rozvíjení různých typů gramotnosti jako správnou cestu. Rozvinutá kreativita a flexibilita, stejně jako schopnost chápat ekologickou problematiku, studentům pomůže zorientovat se ve světě budoucnosti, ať už pro ně moderní doba chystá cokoli.
Studenti Gymnázia Thomase Manna sbírají cenné zkušenostiProjekt, který skončil na jaře letošního roku, u žáků podpořil mimo jiné také vícejazyčnost, neboť komunikace probíhala ve třech jazycích – česky, německy a anglicky. Cílem bylo podpořit u studentů schopnost kriticky se vyrovnávat se skutečností, umět porovnávat, posuzovat a samostatně přemýšlet o životním prostředí, jeho ochraně a udržitelném životním stylu. Snahou bylo, aby studenti získali kritický přístup k současným ekologickým trendům a samostatně rozpoznali ekologické hrozby. Díky zahraniční spolupráci pak mohli sledovat přístup ke klíčovým tématům projektu v mezinárodním měřítku.
V rámci programu bylo realizováno několik ekologických výjezdů, workshopů, exkurzí, výletů a společných fyzických i online setkání. I přes poměrně komplikovanou epidemiologickou situaci v Evropě, která na jistou dobu zcela znemožnila výjezdy a výměnné pobyty, se podařilo projekt úspěšně realizovat. Poděkování proto patří všem studentům, kteří se projektu účastnili, a také zahraničním kolegům, stejně jako rodičům studentů, kteří své děti v jejich udržitelném počínání podporovali.
spolufinancováno EUOdkaz na článek: https://www.praha8.cz/Studenti-Gymnazia-Thomase-Manna-sbiraji-cenne-zkusenosti.html