Sommercamp: Letní tábor, který spojuje kultury a diskutuje o evropských hodnotách

vladimirsvobodaNovinky, Studentský blog

Letošní léto se v Rumunsku odehrálo několik dní plných vzrušení, přátelství a workshopů – Sommercamp. Tento tábor, který se zaměřuje na podporu německého jazyka a spojuje lidi z celého světa je přesně pro mladé lidi, kteří chtějí diskutovat o důležitých tématech, jako je například rozmanitost, svoboda projevu, hodnoty společné Evropy, populismus, migrace, sociální angažovanost, úloha médií a mnoho dalších. Sommercamp nám připomíná, že vědomá angažovanost a mezinárodní porozumění jsou klíčové pro řešení současných výzev, kterým čelíme.

Sommercamp není jen prostý tábor – je to zážitek, který mění životy účastníků. A co je ještě zajímavější, mnoho studentů z GTM se této zkušenosti už mohlo účastnit!

Tábor je pořádán organizací Landesversammlung, se kterou naše škola již několik let úzce spolupracuje. Landesversammlung připomíná pestrou historii německé menšiny žijící v České republice. A také se snaží přispívat k rozvoji aktivního česko-německého partnerství prostřednictvím mnoha projektů a tím udržovat kulturní výměnu.

Sommercamp: Místo setkávání a diskuse

Sommercamp se odehrává každý rok v jiném prostředí. Letos to bylo Rumunsko, ale příští léto se bude odehrávat v Polsku. Účastníkům nabízí příležitost poznat nové kultury, zlepšit své jazykové dovednosti, a především se ponořit do hlubokých debat o tématech, která ovlivňují naši společnost. Tábor zahrnuje různé workshopy, diskuse a kulturní výlety.

Jedním z unikátních prvků Sommercampu je to, že všichni účastníci mezi sebou komunikují v němčině. Tímto způsobem se účastníci nejen zlepšují ve svém jazykovém dovednosti, ale také se více sblíží.

Během dnů strávených na táboře mají účastníci možnost najít si spoustu nových kamarádů. Setkávají se s lidmi s různými zkušenostmi a příběhy, což obohacuje jejich perspektivy a otevírá jim nové možnosti. Sommercamp je místem, kde se rodí trvalá přátelství, která překračují hranice a zůstávají silná i po skončení tábora.

Sommercamp 2024: Těšíme se na další ročník

A pro ty, kteří se chtějí zúčastnit Sommercampu, je dobrá zpráva, že se budou moci přihlásit v létě 2024 na další ročník! Pečlivě sledujte náš instagramový účet, kde Vás budeme včas informovat o otevření přihlášek.