Höxter: König-Wilhelm Gymnasium

Ladislav Liškazahraniční pobyty - rubrika

Green Tech Connect

Tento projekt realizujeme díky podpoře Česko-německého fondu budoucnosti od školního roku 2005/06. Jedná se o naši nejdelší spolupráci a nejstarší partnerskou školu, kterou GTM má. Velice si ceníme dlouhodobé spolupráce a plánujeme ji v dalších letech udržet. Projekt je určen pro kvintu našeho gymnázia a je obsahově zaměřem na IT a ekologii. Název projektu Green Tech Connect  zdůrazňuje spojení mezi technologiemi (IT) a ekologií (příroda), přičemž klade důraz na udržitelnost a budoucnost. Může  podnítit zájem mladých lidí o tato témata a inspirovat je k hledání způsobů, jak využívat technologie k ochraně životního prostředí.

Gymnázium Höxter se nachází ve střední části Německa v příjemném prostředí univerzitního městečka obklopeného krásnou a malebnou přírodou. V blízkém městě Paderborn je největší počítačové muzeum světa, které nabízí skutečně ojedinělý zážitek.

Webové stránky gymnázia: http://www.kwg.hoexter.de/
Webové stránky Fondu: www.fb.cz

Informace, fotografie a články z jednotlivých etap projektu a ze společných akcí jsou k dispozici na našich webových stránkách a sociálních sítích.
Kontaktní osobou pro zahraniční spolupráci na GTM paní Pavla Petrova (petrova@gtmskola.cz)